Kariyer sohbetlerinde bu ay birbirinden değerli iki konuğumuzla Dijital Sektörde Kariyer ile alakalı zihin açıcı ve ilham verici bir sohbetimiz oldu.

İlk konuğumuz yurtdışındaki firmalarda Türkiye’den online çalışma imkanı sağlayan ve yüksek maaşlı işler bulan Crossover firmasının Türkiye ülke müdürü Mine Dedekoca, diğer konuğumuz ise Türkiye’nin en çok okunan teknoloji bloglarından birisi olan shiftdelete.net’in kurucusu Hakkı Alkan oldu.

Seminerde Crossover hakkında ilginç bilgiler edindik, mesela bugüne kadar Türkiye’den 150 kişinin iş bulduğunu, bu kişilerden bazılarının büyük şehirlerden Ege bölgesine taşındığını, belli dönemlerde motivasyon buluşmaları yaptıklarını, çok yetenekli insan arayışında olduklarından maaşların yüksek olduğunu, başvuru sürecinde birçok sorunun cevaplanması gerektiğini, İngilizceyi iyi konuşmanın avantaj getirdiğini, ağırlıklı olarak bilişim pozisyonlarında pozisyon olduğunu öğrendik. Şu anda 950 civarı açık pozisyon varmış, onlardan bazılarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada 1 Kasım akşamı Workinton Levent 199’da “İş Hayatınıza Anlam Katın!” adlı etkinliklerine ücretsiz kayıt olmak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz; https://xotalksnov18.eventbrite.com

Sosyal medya kanallarında fazlasıyla aktif olan Hakkı Alkan hakkında da birçok yeni şey duymuş olduk. Öğrencilik yıllarındayken üniversitede çalışan, buradan edindiği bilgiler sayesinden dönemin en iyi teknoloji dergilerinden birisinde yazı yazmaya başlayan, burada yazmak istediği içerikler dergi yönetimi tarafından kabul edilmeyince shiftdelete.net adlı siteyi kurup burada yazılar yazmaya başlayan ve sonunda dergiden ayrılıp kendi firmasının başına geçip işinin patronu olan Hakkı Alkan yurtdışındaki büyük firmaların lansmanlarına Türkiye’den çağırılan 2-3 kişiden birisi olmayı başarmış.

İki konukta kendini geliştirmenin öneminden bahsetti ve ülkeden teknoloji konusunda liderler çıkartmamız gerektiğini ekledi. Abonesepeti‘nin çıkışta herkese mug dağıttığı etkinliğimizde her zaman olduğu gibi mini bir çekiliş yapıldı. Misafirlerimiz Kahvedunyasi.com, n11.comPub StoryOptimist Kitap, Avansas, Faydalı Eğitimler, Nuspa gibi bize destek olan firmalardan indirim kuponları kazandılar. Ayrıca deneyim ölçümleme sponsorumuz Pisano‘da katılımcılardan etkinlik ile alakalı puanlarını çıkışta aldı.

Etkinlikte çekilen resimlere buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here