Kariyer sohbetlerinde birbirinden değerli iki konuğumuzla dijital sektörde kariyer ile alakalı zihin açıcı ve ilham verici bir sohbetimiz oldu.

İlk konuğumuz ağırlıklı olarak bilgi ve iletişim teknolojileri alanında insan kaynakları yönetim danışmanlığı, seçme, yerleştirme, kariyer danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunan RenaHR adlı firmanın iş ortağı Seval Utuş oldu. Sektörde büyük firmalar için işe alımlar yapan bir firma yetkilisi olarak iş görüşmelerinde neler yaşandığını, adayların neden elendiğini, ideal adayın nasıl olması gerektiğini, firmaların işe alımlarda ne tip aday beklediklerini bizlerle paylaştı.

İkinci konuğumuz ise kendi alanında Türkiye’nin en büyük firmalarından birisi olan Penti‘nin e-ticaret müdürü Fehime Garan oldu.  Perakende sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra dijital ile ilgili konulara ilgi duyunca bunun eğitimi için ABD’ye gidecek cesareti gösteren sonrasında kendi işini kuran ve şimdi de Penti’de çalışan Fehime’nin ilham verecek kariyer hikayesini dinledik.

Seminer öncesi yapılan networkingde Wordapp ve Dorabase firmalarının yetkilileri açık pozisyonları hakkında bilgi verdi, iş arayan veya iş değiştirmek isteyen kişiler ile tanıştılar. Yapılacak çekilişle birbirinden güzel kitapların da verileceği bu seminere ait diğer detayları aşağıda görebilirsiniz.

1 Yorum

Comments are closed.